Пропускане към основното съдържание

В ЕС е създадена "велика ИТ коалиция"


Европейската комисия разкри подробности от договора, подписан с Hewlett-Packard, Telefonica и осем други телекомуникационни и технологични компании


До 2015 г. европейските ИТ гиганти се задължават да създадат 700 хил. работни места.

Еврокомисарят по информационни и комуникационни технологии Neelie Croes нарече сделката "великата коалиция" - название, което след това се превърна в официално име на програмата за заетост на населението, която ще стартира през март 2013 г. 

"Великата коалиция" представлява мащабно партньорство между ИТ индустрията и правителството на ЕС, насочено към намаляване на безработицата за държавите-членки и попълване на липсващите технологични кадри за бизнеса.

Сред ИТ компаниите, присъединили се към сделката, са немският доставчик на софтуер за организации SAP, норвежкият интернет доставчик Telenor, финландският производител на мобилни телефони Nokia, а също французите Alcatel-Lucent и британските разработчици на чипове ARM Limited.

По силата на споразумението, участниците в сделката от страна на ИТ индустрията, се задължават до 2015 г. да открият около 700 000 нови работни места за гражданите на ЕС и за емигрантите. В допълнение, доставчиците на услуги трябва да организират програми за обучение и дистанционни курсове за кандидатите, за което помощта си предлага образователната асоциация European e-Skills Association.

Освен това, големите играчи на европейския ИТ пазар са обещали да осигурят финансиране за стартиращи предприятия. Правителството разчита до 2015 г. да спонсорира 1000 стартиращи фирми в цяла Европа, а общността на младите предприемачи в ИТ сектора трябва да достигне 300 000 души, очаква Европейската комисия.

Практиката показва, че работните места, свързани с високите технологии, бавно и мъчително намират своите кандидати в ЕС. Потенциалните кадри от местното население не разполагат с достатъчно квалификации, а емигрантите често не говорят езика (дори и английски) и пристигат в ЕС с дипломи, които не се признават от местните работодатели.

"Пропастта между търсенето и предлагането на умения постоянно расте, както и нивото на безработицата - казва комисар Croes по време на Световния икономически форум в Давос, Швейцария. - Ние трябва да работим съвместно, за да съкратим тази празнина".

"Секторът на информационните и комуникационни технологии е нова рамка за европейската икономика и заедно можем да предотвратим загубата на кадри и да върнем конкурентоспособността на Европа", - заявява комисарят в официалните си коментари.


Вижте повече: http://www.kaldata.com/IT-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%92-%D0%95%D0%A1-%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%98%D0%A2-%D0%BA%D0%BE%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%8F--76534.html#ixzz2Kg55VLIZ


Коментари

Популярни публикации от този блог

Кълвачът (символ)

    "Кълвачът е птица, която е свързана с пулса на самата земя... Той също така може да е изразител на необходимостта да направите промени в живота си и да си наложите нов ритъм.     Кълвачът лети по начин, който сам по себе си е уникален. Всички тези неща подчертават факта, че за вас ще става все по-важно да следвате своя собствен ритъм и полет. Правете по най-добрия начин онова, което върши работа във вашия случай. Когато в живота ви се появи кълвач, значи сте готови да действате. Вече можете спокойно да следвате своя собствен ритъм." (Тед Андрюс, "Езикът на животните")

Ким Унг-Йонг (Kim Ung-yong) - записан в Книгата на рекордите на Гинес като най-интелигентния човек на планетата с коефициент 210

Ким Унг-Йонг (Kim Ung-yong) Ким Унг-Йонг е записан в Книгата на рекордите на Гинес като най-интелигентния човек на планетата с коефициент 210. Роден е в Южна Корея през 1962. На 5 години владее корейски, японски, немски и английски. Оттам нататък му трябва само месец, за да научи чужд език. От четиригодишен посещава лекции в университета "Ханянг" в Сеул. През ноември 1967 г. решава трудни интегрални и диференциални уравнения по японската телевизия. В "свободното време" пише поезия и рисува.. Когато е на осем, е поканен от NASA да учи в САЩ. На 15 години получава докторска степен от Държавния университет на Колорадо. През 1974 г. (дванайсетгодишен) започва работа в NASA. Работата е тежка и не му остава никакво време за странични занимания. Тогава използването на компютри е още в начален стадий и момчето трябвало да прави огромно количество изчисления, които днес се извършват от машините. Шестнайсетгодишният младеж не издържа психически на натоварванет...

Мрежа от точки...

Седнал в нищото нищо не намираш. Търсиш нещото, което би те направило Нещо. Нищо или Нещо - какъв си ти? Кой преценява и кой въздава? Наблюдател или творец? Или ти не си нито едно от двете? Светът е пълен с интерпретации и нито една не е реална, както нереална. Защото няма реалност. Има само мрежа от точки от индивидуални възприятия... *** Юлия Младенова